Prodej a nákup půdy | prodej zemědělských pozemků | prodej stavebních pozemků

 • Registrace
 • Vložit inzerát
 • Můj účet
Skip Navigation LinksProdej pudy a pozemku   dalsi   Prodej pozemku v aukci

Jaká byla Vaše prodejní cena orné půdy Kč/m2 ?
Prodej pozemků ve veřejné elektronické online aukci


Naše společnost spustila nový webový portál ELEKTRONICKÉ AUKCE POZEMKU umístěný na internetové adrese: www.aukcepozemek.cz
Prodej pozemků přes aukci je vhodný především u pozemků, jejichž velikost, umístění a atraktivita může vyvolat vyšší zájem investorů. V těchto případech je nejvhodnější, aby se o pozemek utkalo co nejvíce zájemců a soutěžili v nabídkách o nejlepší cenu. Pro každého kupujícího má dotčený pozemek jinou cenu a v důsledku jeho záměru je schopen nabídnout značně rozdílnou cenu.

Co vám elektronická aukce pozemků nabízí

 • Jednoduchý, rychlý prodej pozemků ve vlastní režii bez účasti třetích stran formou veřejné soutěže o nejvýhodnější nabídku ceny
 • Vaše nabídka prodeje v aukci je prostřednictvím sítě internet zveřejněna širokému spektru zájemců, kteří se v případě zájmu utkají v soutěži o nejlepší cenu
 • Tržní cenu pozemku zajistí nejlépe otevřená soutěž zájemců
 • Prodej přes aukci si můžete zajistit zcela sami bez účasti dalších třetích stran, zprostředkovatelů a dohodců. Celý proces prodeje máte po celou dobu plně pod kontrolou a vypsání aukce Vám zabere pouze pár minut vašeho času.
 • Prodej pře aukci je transparentní a mimořádně silný antikorupční nástroj, přístupný širokému spektru uživatelů
 • Prodej přes aukci je prodej za skutečné tržní ceny v místě a čase obvyklé. Máte jistotu, že pozemek neprodáte pod cenou. Eliminujete tím chybné nastavení prodejní ceny.
 • V aukčním prodeji lze díky přirozené soutěživosti kupujících a existenci konkurenčního prostředí možné dosáhnou zvýšení kupní ceny v rozmezí 10 – 30 % oproti klasickému prodeji formou inzerce a zadání pevné kupní ceny.
 • Aukce je výhodná především v případech, kdy prodávající nedokáže přesně určit cenu v čase a místě obvyklou. V aukci s dostatečným počtem zájemců je prodávající schopen realizovat prodej za přiměřenou cenu, zatímco při přímém jednání s jedním nebo i více zájemci může prodat příliš lacino
 • Ochrana prodávajícího před nízkou účastí v aukci a nízkou nabídkovou cenou zájemců je v aukci zajištěna možností stanovení tkzv. limitní ceny, pod kterou se nemovitost nemůže prodat. Tuto cenu jednotliví zájemci v aukci nevidí. Pouze se jim zobrazuje údaj, zda byla tato cena prodávajícím zadána a zdali byla v průběhu aukce dosažena.

Jaké poplatky prodávající platí?

Prodávající v aukci (Vyhlašovatel) hradí Provozovateli aukce 2% z hodnoty úspěšně realizované aukce! Tzn., že v případě, kdy se předmět aukce v aukci neprodá, Prodávající neplatí nic. Zájemce (Kupující) neplatí nic!

Kdo se může aukce zúčastnit

Každý, kdo má zájem prodat svoji nemovitost v aukci, musí být zaregistrován. Registrace je zcela zdarma. Je nutné vyplnit registrační formulář a podepsat Smlouvu o užívání aukčního systému.

Nabídka komplexních služeb prodeje přes aukci

Pro uživatele, kteří si netroufnou realizovat prodej přes aukci sami, poskytujeme na základě Výhradní smlouvy o zprostředkování prodeje nemovitostí komplexní službu zajištění prodeje přes náš aukční systém včetně zajištění právního servisu při uzavírání kupních smluv.

Pro podporu prodeje v aukci budou všechny takto realizované aukce zdarma zveřejněny na našich dalších internetových portálech:

Bližší informace najdete na výše uvedeném portále: www.aukcepozemek.cz